woolash reviews
در برقی اتوماتیک و کرکره
ساخت و نصب کانال پلی یورتان
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
سئوشو
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :hami
تاريخ: ۳۰ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۵۰:۱۱

ورق آلومينيوم

ورق آلومينيوم از محبوب ترين ورق هاي فلزي پركاربرد است كه در ساختار ساندويچ پانل استفاده ميشود.
ساندويچ پانل سازه اي تشكيل شده از دولايه ورق فلزي ميباشد كه عايقي را از دو طرف محدود كرده اند.
ورق آلومينيوم با توجه به سبكي آلومينيوم از ورق هاي فلزي سبك به شمار مي رود.
در صنعت،ورق آلومينيوم در ابعاد و آلياژهاي مختلف توليد ميشود.

ساندويچ پانلي كه جنس ورق آن از آلومينيوم باشد به عنوان ساندويچ پانل آلومينيوم شناخته مي شود.
ورق آلوزينك (آلياژ آلومينيوم و روي) بسيار پركاربرد تر است. زيرا علاوه بر خواص آلومينيوم، ماندگارتر نيز ميباشد.  در ادامه اطلاعاتي درباره ي آلومينيوم، ويژگي ها و كاربرد آن بيان ميكنيم.

 

ورق آلومينيوم

 آلومينيوم

آلومينيوم عنصر شيميايي با علامت Al و عدد اتمي 13 ميباشد.
اين عنصر فراوان ترين فلزموجود در پوسته ي كره زمين است اما نوع خالص آن به دليل واكنش پذيري بسيار بالا معمولا به صورت سنگ بوكسيت يافت مي شود. در اوايل كشف آلومينيوم، جدا كردن آن از سنگ ها كاري بس مشكل بود و چون كل آلومينيوم زمين به صورت تركيب بود،مشكل ترين فلز از نظر تهيه به شمارمي آمد. آلومينيوم در قرن نوزدهم براي مدتي از طلا با ارزش تر بود.
دوسال قبل از ابراز اعتقاد "فريدريك وهلر" به آلومينيوم خالص،"هانس كريستين ارستد" فيزيكدان و شيميدان دانماركي، اين عنصر را به دست آورد.
اين عنصرنقره اي ، نرم و انعطاف پذير اما قوي است.
با مقادير كمي از مس، منيزيم، منگنز و سيليكون، آلومينيوم آلياژهاي خوبي را ايجاد ميكند.

آلومينيوم امروزه به عنوان فلزي صنعتي به شدت مورد توجه قرار گرفته وبيش از صد سال است كه در مقياس تجاري مورد استفاده است.

ويژگي هاي آلومينيوم

يكي از اين ويژگي ها، سبك وزن بودن آن است. اگر ما يك حجم مساوي از فولاد، مس، برنج و آلومينيوم داشته باشيم، وزن آلومينيوم يك سوم وزن ساير فلزات ميباشد. اين سبك بودن وزن، سبب كاهش هزينه هاي حمل و نقل ميشود.
اين فلز چكش خوار است و به سادگي خم ميشود .
در برابر زنگ خوردگي نيز بسيار با دوام است. زيرا با تركيب آلومينيوم با اكسيژن هوا يك لايه فشرده آلومينيوم روي سطح توليد مي شود كه محافظ لايه هاي زيرين ميشود.
قابليت شكل پذيري بالايي دارد.
به راحتي ميتوان آن را به اشكال مختلف لوله، ميله، صفحه و فويل و ... درآورد. همچنين با توجه به خاصيت ارتجاعي آلومينيوم، از آن در طراحي و ساخت محصولاتي كه به انعطاف پذيري و استحكام نياز دارند استفاه مي شود.
با توجه به اين ويژگي ها، ويژگي هاي ساندويچ پانل نيز تعيين ميگردد.

ويژگي هاي آلياژ آلومينيوم

ويژگي هاي آلياژآلومينيوم منحصر به فرد هستند كه با توجه به آن ها ميتوان از اين فلزات به طور گسترده در انواع سازه ها، صنايع هوايي و دريايي، خطوط انتقال برق، حمل و نقل و ..استفاده كرد.
اين ويژگي ها را ميتوان به شكل زير نام برد:

 • نسبت استحكام به وزن بالا
 • جوش پذيري خوب
 • شكل پذيري عالي
 • مقاومت به خوردگي نسبتا خوب

كاربرد آلومينيوم

كاربرد آلومينيوم با توجه به ويژگي هاي آن گسترده است. از نظر ارزش و كيفيت ، بعد از آهن، آلومينيوم كاربردي ترين فلز در تمام بخش هاي صنعتي ميباشد.

برخي از كاربردهاي آلومينيوم به شرح زير است:

 • حمل و نقل(اتومبيل ها، هواپيما ها و راه آهن و ...)
 • ساختمان (درب، پنجره و ديوارپوش و ...)
 • بسته بندي (قوطي ها ، فويل ها و ...)

 

جهت اطلاع از قيمت ساندويچ پانل و انواع ورق هاي پانل كليك كنيد.

 

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۱۱:۵۷

ساندويچ پانل سقفي

ساندويچ پانل سقفي نوعي از مصالح ساختماني است كه از آن براي پوشش سقف سازه ها استفاده مي شود . عرض آن ها ثابت بوده و در طول هاي متغير از 2 متر تا 12 متر با توجه به درخواست مشتري توليد مي شود .

پانل سقفي ماموت در ضخامت هاي مختلف با انواع فوم هاي عايق توليد مي شود . اين ضخامت ها بايد استاندارد و مورد تاييد باشند . شركت ماموت ساندويچ پانل ها را در ضخامت هاي 4 ، 5 ، 6 ، 8 ، 10 ،12.5 و 15 سانتي متر توليد مي كند . فوم عايق مي تواند از جنس پلي يورتان يا پلي استايرن باشد . پلي يورتان بصورت مايع بين دو ورق فولادي تزريق شده و پس از خشك شدن به ورق ها مي جسبد و حالت سخت و مقاومي به خود مي گيرد . فوم پلي استايرن به صورت بلوك هايي در ضخامت هاي مختلف برش خورده و با چسب مخصول به دو ورق مي چسبد . دوام و مقاومت ساندويچ پانل سقفي پلي يورتان بسيار بالا تر از ساندويچ پانل با فوم پلي استايرن مي باشد .

قيمت هر متر مربع ساندويچ پانل سقفي

قيمت هر متر مربع ساندويچ پانل سقفي

قيمت ساندويچ پانل سقفي ماموت بر اساس تعرفه هايي است كه از سوي شركت ماموت اعلام مي شود . اين قيمت ها با توجه به جنس ورق و عايق استفاده شده در ساندويچ پانل و همچنين ضخامت و چگالي فوم متفاوت است . قيمت ساندويچ پانل ها به متر مربع محاسبه مي شود بنا بر اين كارشناسان ما براي دادن قيمت هر متر مربع ساندويچ پانل سقفي بايد از مساحت سقف پروژه يا ديتيل محل اجراي پروژه اطلاع داشته باشند .

با توجه به نوسانات موجود در بازار نمي توان قيمت ساندويچ پانل ها را بطور دقيق بيان كرد . شما خريداران محترم جهت دريافت قيمت هر متر مربع ساندويچ پانل سقفي با كارشناسان ما تماس گرفته و با دادن اطلاعات دقيق از پروژه ي خود از قيمت روز ساندويچ پانل مطلع شويد و يا به صفحه ي قيمت ساندويچ پانل مراجعه نماييد .

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۸:۴۴

ورق دامپا يكي از انواع ورق ساندويچ پانل است.
طراحي زيبايي دارد و در پوشش سقف و ديوار استفاده مي شود.
از اين ورق معمولا در پوشش داخلي سقف استفاده ميشود.
استفاده از آن در پوشش داخلي باعث ميشود تا علاوه بر پنهان شدن سازه، از پيچيدگي باد در زير سقف (به طور مثال) جلوگيري شود.
ورق دامپا به صورت روغني يا گالوانيزه رنگي، آلومينيوم و يا آلوزينك در ابعاد مختلف عرضه مي گردد.

ورق دامپا

مشخصات فني ورق دامپا

مشخصات فني اين ورق شامل موارد زير ميشود:

 

  ضخامت:

ضخامت اين ورق ها متفاوت است و بين 0.4 تا 1.25 ميليمتر متفاوت است.
ورق دامپا روغني بين ضخامت 0.6 تا 0.7 ميليمتر و يا 0.8 تا 0.9 ميليمتر توليد ميشود.
نوع رنگي آن بين ضخامت 0.4 تا 0.5 ميليمتر توليد ميشود. دامپا آلومينيوم، دونوع آلومينيوم و آلومينيوم رنگي دارد و با ضخامت 0.5 ميليمتر توليد ميشود.
ورق هاي دامپا در ساندويچ پانل سقفي به دوصورت سوراخ دار و ساده استفاده ميشوند.

 

 ابعاد:

ابعاد دامپا متفاوت و كوتاه و بلند است. البته بعد از فرمينگ سايز آن تغيير ميكند. ورق دامپا كوتاه در ابعاد 200 در 100 ميليمتر و نوع بلند آن در ابعاد 500 در 125 ميباشد. بعد از فرمينگ ابعاد دامپا كوتاه به  84 در 200 و دامپا بلند به سايز 100 در 250 تغيير ميكند. وزن تقريبي هر برگ استاندارد از ورق دامپا كه كوتاه با ضخامت 0.5 ميليمتر باشد، 8 كيلوگرم است.

 

درباره ي كاربرد اين نوع ورق ميتوان گفت كه اين محصولات از ديگر اجزايي هستند كه در ساخت سردرب، آلاچيق و پاركينگ و سقف هاي ويلايي، سقف كاذب و ... استفاده ميشوند.

براي مشاوره و اطلاع از قيمت ساندويچ پانل ميتوانيد به ليست قيمت مراجعه كنيد.
يا با مشاوران ما تماس حاصل فرماييد.

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۱:۳۴

ساندويچ پانل شركت ماموت

شركت ماموت يكي از بزرگ ترين توليد كنندگان ساندويچ پانل در جهان است . محصولات اين شركت با بهترين كيفيت و با استفاده از مواد درجه يك ساخته مي شود .

ساندويچ پانل سقفي و ديواري شركت ماموت در ضخامت هاي مختلف از 4 سانتي متر تا 15 سانت توليد مي شود . تفاوت پانل سقفي و ديواري در برخي ويژگي ها مانند عرض ، تعداد و حالت گام ها ، محل و نحوه ي اتصال مي باشد .

مشخصات فني ساندويچ پانل سقفي قيمت ساندويچ پانل سقفي و ديواري

از ساندويچ پانل سقفي ماموت براي پوشش سقف استفاده مي شود . اين پانل ها با عرض ثابت 107 سانتي متر توليد مي شوند . نحوه ي اتصال آن ها به گونه اي است كه 0.07 سانت از پانل سقفي بصورت اورلب روي پانل سقفي ديگر قرار گرفته و با پيچ به هم متصل مي شوند . ورق رويي ساندويچ پانل سقفي داراي گام هايي است كه تعداد آن ها 3 يا 7 مي باشد . پانل سقفي به طول هاي مختلف از 2 متر تا 12 متر با توجه به سفارش مشتري توليد مي شود .

مشخصات فني ساندويچ پانل ديواري

از پانل ديواري ماموت براي پارتيشن بندي ساختمان ها و پوشش ديوار ها استفاده مي شود . اين ساندويچ پانل با عرض 116 سانتي متر توليد شده و به فروش مي رسد . نحوه ي اتصال آن ها به گونه اي است كه 2 سانت از يك پانل به درون پانل ديگه رفته و با پيچ به هم متصل مي شوند ( بصورت نر و مادگي )

قيمت ساندويچ پانل سقفي و ديواري

ارتفاع گام هاي موجود در ساندويچ پانل ديواري بسيار كم است و اين گام ها با فاصله اي مشخص در عرض پانل كنار هم قرار گرفته اند . نمونه ي ديگري از ساندويچ پانل ديواري وجود دارد كه هنگام اتصال آن ها به هم ، پيچ از زير پانل وصل مي شود كه به آن اصطلاحا ساندويچ پانل پيچ مخفي مي گويند . از ساندويچ پانل ديواري براي پوشش سقف هم مي توان استفاده كرد .

قيمت ساندويچ پانل سقفي و ديواري

قيمت ساندويچ پانل سقفي و ديواري به ضخامت و جنس فوم عايق آن بستگي دارد . با افزايش ضخامت فوم ، قيمت ساندويچ پانل سقفي و ديواري نيز افزايش پيدا مي كند بنابر اين بهتر است قبل از سفارش ساندويچ پانل ها حتما با يك نصاب مشورت كرده و ساندويچ پانلي را تهيه كنيد كه با كم ترين هزينه بهترين عملكرد را بتواند داشته باشد .

شما خريداران محترم جهت اطلاع از قيمت ساندويچ پانل سقفي و ديواري مي توانيد با واحد فروش ما تماس گرفته و از قيمت ها مطلع شويد يا براي اطلاعات بيشتر به صفحه ي قيمت ساندويچ پانل مراجعه نماييد .

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۹:۳۴:۲۸

پلي يورتان گونه اي پليمر بسيار پركاربرد است.
اين دسته از مواد شيميايي حاصل تركيب پلي ال ها و ايزوسيانات ها ميباشند.
اولين بار يك دانشمند آلماني به نام اوتو باير در سال 1937 پلي اورتان ها را كشف كرد.
خواص ويژه اي كه اين مواد داشتند باعث پيشرفت قابل توجهي در انواع صنايع شد. در وواقع پلي يورتان نام عمومي پليمرهايي است كه پيوند يورتاني را شامل ميشوند. پيوند يورتاني از واكنش افزايشي يك گروه ايزوسيانات و يك تركيب شامل هيدروژن فعال مثل هيدروكسيل تشكيل شده است. يكي از مهم ترين ويژگي كه ايزوسيانات ها دارند واكنش پذيري زياد است. پيشرفت واكنش آن ها نياز به افزايش دما ندارد و واكنش در دماي محيط صورت ميگيرد. مهم ترين ويژگي اين دسته از  پليمر ها اين است كه ساختاري پايدار، پس از واكنش، بوجود مي آيد.

[caption id="attachment_1164" align="alignnone" width="390"]ساختار پلي يورتان ساختار شيميايي پلي يورتان[/caption]

اشكال مختلف پلي يورتان

[caption id="attachment_1170" align="alignright" width="296"]فوم پلي يورتان فوم پلي يورتان در ساندويچ پانل[/caption]

 • فرآورده هاي فوم (فوم هاي نرم-فوم هاي سخت)
 • فيلم
 • ترموپلاستيك الاستومرها
 • پودرها
 • مايعات
 • امولسيون ها
 • رزين
 • رنگ و پوشش

كاربرد پلي يورتان

پلي اورتان ها انواع آروماتيك و آليفاتيك دارند. انواع آليماتيك از پليمرهاي آروماتيك گران تر هستند. از همين رو انواع آروماتيك و نمونه ها ي اپوكسي دار در اسپري ها، رنگ هاي پايه و پوشش هاي رابط به كار مي روند. اما آليفاتيك ها ويژه پوشش نهايي هستند.

از پوشش هاي محافظ جهت جلوگيري از خوردگي در ساختارهاي فولادي كه آستر و پوشش پايه آن ها از نوع سامان هاي اپوكسي دار است، استفاده مي شود. مهم ترين كاربرد پلي يورتان ها نيز استفاده به عنوان پوشش محافظ ميباشد. مثلا جهت پوشش لوله هاي مدفون در خاك مورد استفاده قرار ميگيرند. اين نوع پلي يورتان صددرصد جامد است اما چسبندگي زيادي به سطح لوله ندارد.
همچنين كاربرد بسيار شناخته شده ي پلي يورتان به عنوان عايق ميباشد. مثلا به عنوان لايه عايق مياني در ساندويچ پانل ها.  با تغيير دانسيته و سلول بندي ، كاربرد پلي اورتان به عنوان عايق متفاوت مي شود.

 1. عايق صوت (مواد سلول باز)
 2. عايق حرارت (مواد سلول بسته)

نحوه ي عايق كاري با استفاده از پلي اورتان معمولا به صورت پاشش، تزريق و يا پنل از پيش ساخته صورت ميگيرد. در ساندويچ پانل سقفي و ديواري از اين فوم در لايه ي مياني استفاده مي شود كه ساندويچ پنل را به عايق بسيار خوب صدا و حرارت تبديل ميكند.
همچنين استفاده از پلي يورتان به عنوان عايق، در قيمت ساندويچ پانل نيز بسيار تاثير گذار است.

 

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۶:۱۴

قيمت ساندويچ پانل دست دوم

ساندويچ پانل نوعي از مصالح ساختماني است كه امروزه مورد توجه بسياري قرار گرفته است كه اين توجه ناشي از ويژگي هاي خاص اين محصول مي باشد . ساندويچ پانل ها در اغلب ساختمان ها اعم از اداري ، تجاري ، مسكوني ، تفريحي و ... كاربرد دارد .

ساندويچ پانل ها در دو نوع پانل سقفي و پانل ديواري توليد مي شوند كه هر كدام داراي زير مجموعه هاي متنوعي هستند . به عنوان مثال ساندويچ پانل سردخانه اي كه از آن براي عايق بندي و پوشش اتاق هاي سرد استفاده مي شود تا ميزان هدر رفت انرژي به حداقل ممكن برسد .

قيمت ساندويچ پانل دست دوم

قيمت ساندويچ پانل ها نسبت به ساير مصالح ساختماني ارزان تر است اما روش هايي نيز وجود دارد تا هزينه ها را به كمترين ميزان برساند . راه حل هاي مختلفي براي كاهش هزينه خريد پانل وجود دارد مانند كاهش ضخامت فوم عايق ساندويچ پانل . راه حل ديگري كه براي كاهش هزينه خريد ساندويچ پانل وجود دارد استفاده از ساندويچ پانل يك رو ورق به جاي ساندويچ پانل دورو ورق است اما ما به شما ساندويچ پانل دست دوم را پيشنهاد مي كنيم .

شركت ماموت با استفاده از مواد درجه يك براي توليد محصولات خود باعث شده است كه اين پانل ها در هنگام باز كردن و جدا سازي دچار خط و خش و فرورفتگي نشوند و بتوان از آنها در پروژه هاي ديگر استفاده كرد .

با بهره گيري از ساندويچ پانل دست دوم براي ساخت سوله ها و انبار ها علاوه بر كاهش هزينه هاي ناشي از ساخت و ساز ، از كيفيت و مقاومت بالا هم بهره مند شويد .

قيمت ساندويچ پانل دست دوم

قيمت ساندويچ پانل دست دوم با توجه به مواد استفاده شده در ساخت آنها محاسبه مي شود . اگر فوم عايق از جنس پلي يورتان باشد قيمت پانل بيشتر و اگر از جنس پلي استايرن باشد قيمت ساندويچ پانل كمتر مي شود . دليل اين اختلاف قيمت در كاربرد و كيفيت پانل ها است . يكي ديگر از موارد تاثير گذار بر قيمت ساندويچ پانل دست دوم مدت زماني است كه از آن استفاده شده است . عوامل ديگري همچون ميزان سالم بودن ورق ساندويچ پانل ، ضخامت ورق ، ضخامت فوم ، جنس ورق ، دانسيته عايق و ... نيز بر قيمت ساندويچ پانل دست دوم تاثير گذار مي باشد .

جهت اطلاع از قيمت ساندويچ پانل دست دوم و زمان تحويل آن مي توانيد با كارشناسان ما تماس گرفته و يا به صفحه ي ساندويچ پانل دست دوم مراجعه نماييد .

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۷ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۵۱:۰۹

ساندويچ پانل دكوراتيو،يكي از انواع ساندويچ پانل است كه در دكور و نماي ساختمان استفاده ميشود.
كلمه ي دكوراتيو به معني زيبايي و زينت بخشي ميباشد و نشان دهنده ي مورد استفاده ي اين محصول ميباشد.

كاربرد ساندويچ پانل

با توجه به اهميت روزافزون طراحي و نماي ساختمان،استفاده از ساندويچ پانل دكوراتيو به شدت مورد توجه قرار گرفته است.
ساندويچ پانل ها محصولات ساختماني آماده اي هستند كه برخلاف محصالح سنتي نياز به تركيبات جانبي ندارند.
از همين روي استفاده از اين محصولات در مقايسه با مصالح سنتي كم هزينه تر است.
به علت عدم تركيب با مواد ديگر و نيز ساختار ساندويچ پانل ها،اين مصالح بسيار سبك هستند.
همچنين ساندويچ پانل دكوراتيو با توجه به اين كه كدام نوع ازساندويچ پانل ديواري و يا سقفي باشد،
در قسمت هاي مختلف ساختمان مورد استفاده قرار مي گيرد.

به طور كلي از اين ساندويچ پانل ها در خانه، سقف، ديوار و پارتيشن ادارات، كانكس و نماي بيروني و دروني ساختمان استفاده مي شود.

ساندويچ پانل دكوراتيو

مزاياي ساندويچ پانل دكوراتيو

علاوه بر زيبايي و رال رنگي ساندويچ پانل، اين محصولات از نظر ساختار فيزيكي، ايمني و ماندگاري نيزبسيار مناسب هستند.
كاربرد گسترده ي ساندويچ پانل در ديوارهاي داخلي و خارجي، كف و سقف ساختمان از ديگر علل علاقه ي طراحان و سازندگان به استفاده از ساندويچ پانل دكوراتيو ميباشد.
همچنين اين محصولات قابليت جداسازي و حمل بسيار راحتي دارند كه در صورت نياز به تغيير يا تعميرات، هزينه ها را كاهش داده و سرعت كار را بسيار بالا ميبرند.

قيمت ساندويچ پانل دكوراتيو

قيمت ساندويچ پانل دكوراتيو بسيار مناسب است.
استفاده از اين محصول در ساخت و ساز و نما منجر به كاهش هزينه ها ميشود.
علاوه بر اين،عايق بودن ساندويچ پانل ها از نظر حرارتي كمك شاياني به صرفه جويي انرژي ميكند.
از طرف ديگر ماندگاري طولاني مدت اين محصولات و ويژگي هايي چون مقاومت در برابر پوسيدگي و رطوبت منجر به كاهش هزينه هاي ثانويه ميشود.

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۰۳:۲۲

آهن گالوانيزه، آهني است كه با لايه اي از فلز محافظ (از جنس روي) پوشيده شده است.

آهن گالوانيزه

آهن گالوانيزه را با روش گالوانيزاسيون در برابر خوردگي مقاوم ميكنند.
استفاده از اين روش براي جلوگيري از خوردگي كاملا متفاوت با روش هاي استفاده از رنگ مي باشد.
حتي در صورت شكستگي پوشش محافظ در گالوانيزه
، اين آهن از زنگ زدن محفوظ مي ماند.
در حالي كه در ساير روش ها در صورت از بين رفتن رنگ (يا هرلايه محافظ) اثر محافظتي كاملا از بين مي رود.

يكي از انواع خوردگي در فلزات، خوردگي گالوانيك مي باشد كه در اثر اختلاف پتانسيل الكتريكي بين فلزات بوجود مي آيد.
در اين نوع خوردگي فلزي كه  پتانسيل تعادلي كمتري دارد، آند(پيل شيميايي) را تشكيل داده و خورده ميشود.
فلز كاتد خورده نميشود يا خوردگي آن بسيار كم است.
بر اين اساس براي حفاظت از يك فلز، آن را در تماس با فلزي قرار ميدهيم كه  نقش آند را براي فلز ما ايفا كند.
براي مثال در گالوانيزه، روي، نقش آند را دارد و آهن كاتد ميباشد.

گالوانيزاسيون
گالوانيزاسيون يكي از روش هاي حفاظت از فلزات در برابر خوردگي ميباشد.
درگالوانيزاسيون فلز فاسد شدني را در مذاب فلز فاسد نشدني فرو مي برند و بيرون مي آورند تا سطح آن از فلز روي پوشيده شود و به عنوان لايه اي محافظ عمل كند.

ورق گالوانيزه

ورق گالوانيزه يكي از انواع ورق هاي فلزي است كه در لايه بيروني ساندويچ پانل به كار ميرود.

آهن گالوانيزه
جنس اين ورق همان آهن گالوانيزه اي است كه در برابر خوردگي مقاوم ميباشد.
براي توليد ساندويچ پانل گالوانيزه ،پس از فرم دهي ورق ها، عايق مياني را تزريق ميكنند.
استفاده از اين نوع ورق در ساختار ساندويچ پانل ساختاري به ما ميدهد كه عايق حرارت، رطوبت و صوت ميباشند.

جهت دريافت قيمت ساندويچ پانل گالوانيزه با كارشناسان ما تماس گرفته و يا به صفحه قيمت ساندويچ پانل مراجعه كنيد.

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۳۱:۵۵

ساختار ساندويچ پانل لانه زنبوري تركيبي از استحكام خمشي بالا و مقاومت خمشي با وزن كم را دارد.
امروزه ساندويچ پانل نقش مهمي را در صنعت ايفا مي كنند.
با اين حال فقدان متغير طراحي مشكل اصلي ساختار ساندويچ پانل است.
در ادامه ساختار و خواص مكانيكي ساندويچ پانل لانه زنبوري معرفي شده است.
محدوده وزن هسته لانه زنبوري ، يك پايه اصلي براي طراحي ساختار اين ساندويچ پانل ها است.
وزن هسته ي آن در واقع بر اساس خواص مكانيكي محاسبه مي شود.
با استفاده از تجزيه تحليل نظري، وزن رضايت بخش هسته پانل لانه زنبوري 50 تا 66.7% از وزن كلي ساندويچ پانل محاسبه شده است.
بر اين اساس اين محصولات طراحي و توليد مي شوند .در نهايت نتيجه نيز از طريق آزمايش هاي بيشتر تاييد مي شود.

[caption id="attachment_1736" align="alignnone" width="368"]ساندويچ پانل لانه زنبوري ساندويچ پانل لانه زنبوري[/caption]

ساندويچ پانل لانه زنبوري

ساندويچ پانل لانه زنبوري به دليل ساختاري كه دارد، پانل هاي ساندويچي بسيار قوي و محكم اما سبكي را تشكيل مي دهند.
پوسته ي آن ها ميتواند از انواع مواد مختلف ساخته شود.
پانل هاي ساخته شده از پارچه هاي ترموپلاستي تقويت شده با فيبرشيشه اي مجموعه خواص منحصر به فردي به ما ارائه مي دهند.

ادغام شدن توليد هسته اين ساندويچ پانل ها در خط توليد ورقه هاي اين پانل، عمليات دستي توليد كنندگان را كاهش ميدهد.
اين امر به علاوه در كاهش هزينه هاي توليد نيز تاثير چشم گيري دارد.

ساختار ساندويچ پانل لانه زنبوري

ساختار ساندويچ پانل لانه زنبوري به گونه اي است كه ويژگي هايي همچون عايق حرارتي به اين محصول ميدهد.
پانل هاي با پوسته ترموپلاستيك تقويت شده استحكام عالي در حداقل وزن به محصول ميدهد.
بسته به كاربرد خاص ساندويچ پانل پوسته ي اين محصولات معمولا پايه شيشه اي يا فيبر كربن ميباشد.

[caption id="attachment_1737" align="aligncenter" width="216"]ساختار ساندويچ پانل لانه زنبوري ساختار ساندويچ پانل لانه زنبوري[/caption]

كاربرد ساندويچ پانل لانه زنبوري

كاربرد ساندويچ پانل لانه زنبوري موارد زيادي را در صنايع مختلف شامل ميشود. برخي از اين موارد ذكر شده اند.

 • حمل و نقل (شامل كاميون وتريلر)
 • خودرو(قطعات نيمه ساختاري)
 • ساخت وساز (به عنوان مثال پانل هاي داربست)

ساندويچ پانل هايي كه در سقف ساختمان ها به كار مي روند از نوع ساندويچ پانل سقفي مي باشند.

توليد ساندويچ پانل لانه زنبوري

توليد اين ساندويچ پانل معمولا به اين شكل است كه لانه زنبوري هاي توليد شده معمولا در همان خط توليد به پوسته ها متصل مي شوند و براساس يك سيستم مشابه ساندويچ پانل را تشكيل مي دهند.
در نهايت ما محصولاتي داريم كه از نظر شرايط تبديل(مثلا در مقابل حرارت) مقاوم و در عين حال قابل بازيافت مي باشد.

با توجه به اين كه فرايند توليد يكپارچه مي باشد، بهاي تمام شده توليد ساندويچ پانل بسيار خوب به دست مي آيد.
علاوه بر اين طراحي لانه زنبوري نيز نقش موثري در كاهش استفاده از مواد گرانقيمت دارد.
با اين توضيحات قيمت ساندويچ پانل نيز بسيار مناسب خواهد بود.

نويسنده :hami
تاريخ: ۲۶ تير ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۸:۳۰

ساندويچ پانل براي سردخانه از مصالح بسيار مناسبي به حساب مي آيد.
سردخانه ها به منظورنگهداري طولاني مدت مواد غذايي وجلوگيري از فساد آن ها از نظر بهداشتي، اقتصادي و اجتماعي استفاده ميشوند.
همچنين در نگهداري مواد كشاورزي، انواع داروها،سيستم هاي نظامي و... حوزه ي گسترده تري كاربرد دارند.
سردخانه مكاني است كه ميتوانيم با توجه به ظرفيت و كاربري سيستم و با گرفتن گرما، دما را كاهش دهيم.

ساندويچ پانل براي سردخانه

انواع سردخانه

 • خانگي يا همان يخچال هاي موجود درخانه ها
 • سوپرماركت ها كه نگهدارنده انواع بستني ها، محصولات گوشتي و مرغي ميباشد
 • سردخانه هاي تجاري كه درفروشگاه ها و رستوران هاي بزرگ، هتل ها، دانشگاه ها و پادگان ها استفاده مي شود
 • سردخانه هاي صنعتي كه كارخانه هاي عظيم صنعتي از آن ها استفاده ميكنند

ساختار سردخانه

در ساختار سردخانه هاي صنعتي و تجاري معمولا از ساندويچ پانل براي محفظه استفاده ميشود كه به آن ساندويچ پانل سردخانه اي گفته مي شود.

ساندويچ پانل ها عايق هاي حرارتي خوبي هستند. يعني مقاومت حرارتي دارند كه باعث جلوگيري از نفوذ گرما ميشود.
با اهميت ترين جنبه ي سردخانه ها ظرفيت و صرف انرژي آن ها ميباشد.
مخصوصا در سردخانه هاي صنعتي مصرف انرژي بسيار بالاست كه لازم است تمهيداتي براي آن ها در نظر گرفته شود.

مناسب ترين ساندويچ پانل براي سردخانه ها ساندويچ پانل با فوم پلي يورتان ميباشد.
اين محصول داراي دولايه بيروني ورق فلزي ميباشد كه هسته ي مياني ازجنس پلي يورتان را پوشش ميدهد.
استفاده از ساندويچ پانل هاي پلي يورتان هزينه هاي برق مصرفي سردخانه ها را تا حد زيادي كاهش ميدهد.
پلي استايرن نيز عايق سردخانه اي مناسب و پركاربردي بود اما قابل اشتعال بودن اين ماده باعث معرفي پلي يورتان به جاي اين عايق شد.

ساختار ساندويچ پانل سردخانه اي

ساختار ساندويچ پانل سردخانه اي همانند ساندويچ از دولايه ي بيروني و يك هسته ي مياني تشكيل شده است و يك سازه ي عايق است.

با توجه به نوع سردخانه، ساندويچ پانل ميتواند از ورق گالوانيزه، آلومينيوم و همچنين فوم  پلي يورتان و يا پلي استايرن تشكيل شود.
اين سازه ها را براي ساخت سردخانه ها ميتوان به سرعت و به آساني به هم متصل كرد. رعايت بهداشت كه از مسائل مهم سردخانه ها ميباشد با توجه به ويژگي هاي خاص ساندويچ پانل ها و مقاومت در برابر رطوبت و پوسيدگي  آن ها،به خوبي پاسخ داده ميشود.

جهت دريافت قيمت ساندويچ پانل به صفحه ي ليست قيمت ساندويچ پانل مراجعه كنيد.

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]